OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Wrześna 26.03.2023r

1. Dzisiaj o godz. 13.00 w Domu Katechetycznym rozpocznie się Dzień skupienia dla Grupy Promyczki Światło - Życie.

2. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żalów z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Leszek Zych wikariusz parafii Św. Królowej Jadwigi.

3. Okazja do spowiedzi św. wielkopostnej w naszej parafii będzie;  w najbliższy czwartek 30 marca przed południem od godz. 9.30 do 10.30 po południu od 16.30 do 17.00 i wieczorem od 19.00 do 19.45. Prosimy skorzystać z tej okazji do spowiedzi przedświątecznej bo będzie więcej kapłanów z naszego dekanatu.

4. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 następnie o godz. 18.00 nowenna do MBNP i msza św. wieczorna.

5. W środę zapraszamy na godz. 17.00 do kościoła na wspólną modlitwę różańcową Apostolatu Margaretka.

6. Biuro parafialne czynne w środę od godz. 19.00 do 20.00

7. Ostatnie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych i dla dzieci w  piątek po mszy św. o godz. 17.30. Zapraszamy dziadków, babcie ze swoimi wnukami  rodziców ze swoimi dziećmi.

8. Zgodnie z praktyką lat ubiegłych dzisiaj i w niedzielę Palmową będzie można złożyć swoją  ofiarę do skarbon ustawionych przy wejściach do kościoła pieniądze zebrane w ten sposób przeznaczamy na jednolity wystrój grobu pańskiego ciemnicy  i ołtarza. Oczywiście jeśli ktoś pragnie sam zakupić kwiaty do grobu pańskiego może to uczynić. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na ten cel.

9. Za tydzień Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień podczas każdej mszy św. poświęcenie palm. Palmy będą rozprowadzać ministranci i dzieci z scholi wraz ze swoimi rodzicami, będą także inne ozdoby świąteczne do zakupienia. Zebrane pieniądze przeznaczają dzieci na swoje wakacyjne potrzeby .Wesprzyjmy ministrantów i dzieci ze scholii w ich akcji. 

10. Zapraszamy wszystkich parafian w przyszłą Niedzielę Palmową 2 kwietnia na godz. 21.00 do naszego kościoła skąd wyruszymy modląc się pod pomnik Świętego Jana Pawła II przy kościele Farnym we Wrześni. Będzie to promieniste spotkanie pod pomnikiem naszego Świętego Papieża wszystkich parafii naszego miasta. Wszystkie parafie wyruszą o godz. 21.00 ze swoich kościołów i o godz. 21.37 wspólnie będziemy się modlić do Świętego Jana Pawła II dla nas o łaskę wiary i odwagę w jej wyznawaniu we współczesnym świecie. Bardzo prosimy zabrać ze sobą świece na czas procesji a także można zabrać znicze, które zapalimy pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II. Serdecznie już dziś zapraszamy na to wspólne spotkanie wszystkich mieszkańców Wrześni u stóp pomnika Świętego Jana Pawła II.

11. W terminie 3-10 lipca 2023r zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy i Santiago De Compostela . Koszt 4.480 zł i 120 euro. Zapisy do końca marca. Przy zapisach należy wpłacić 1.200 zł zaliczki. Bliższe informacje i program pielgrzymki na plakacie w naszej gablocie ogłoszeń. Wszelkie informacje i zapisy u Ks. Artura.

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do siebie w 70-tym roku życia śp. Czesława Pierzyńskiego z Bierzglinka z ul. Cisowej. Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 12.30 i pogrzeb na cmentarzu komunalnym o godz. 13.30. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu.