Parafialna pielgrzymka do Wilna

 

Lecz wśród ciemnych ołtarzy kaplic jedenastu
Jeden w trumnę srebrzystą serce zabrał miastu
Przy nim świętych miejsc Wilna jest miejsce najświętsze.
(T. Łopalewski „Katedra")

 


PARAFIALNA PIELGRZYMKA DO WILNA


W dniach 6 – 9 maja wyruszyła z naszej parafii pielgrzymka do Wilna. Wyjazd do grobu patrona św. Kazimierza Królewicza zakończył rok jubileuszowy 30 lecia istnienia parafii.
Pielgrzymka, na którą wyruszyło 50 osób pokonała wspólnie około 1500 kilometrów.  Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy sanktuaria maryjne Warmii i Mazur oraz miejsca pielgrzymowania św. Jana Pawła II.
Bogaty i napięty program zwiedzania pozwolił nam zobaczyć wiele cudownych miejsc choćby: Sanktuarium Miłosierdzia Bożego z oryginalnym obrazem JEZU UFAM TOBIE, Kaplicę w Ostrej Bramie tzw. litewską Częstochowę, Kościół św. Anny i Bernardynów, cmentarz na Rossie, pokamedulski zespól klasztorny w Wigrach oraz sanktuaria maryjne w Studzienicznej, Sejnach, św. Lipce oraz Gietrzwałdzie.
Dla nas pielgrzymów jednak najważniejsza była Katedra św. Stanisława i Władysława w Wilnie, gdzie znajduje się kaplica św. Kazimierza Królewicza. Tam pomodliliśmy się i podziękowaliśmy za nasza rodzinę parafialna prosząc o dalsze łaski.
Na pielgrzymkowym szlaku codziennie uczestniczyliśmy we mszy św., modliliśmy się, rozważaliśmy dotykając coraz głębiej istoty miłości i miłosierdzia. Byliśmy z wizytą w pierwszym hospicjum prowadzonym przez Siostry Miłosierdzia w Wilnie. Usłyszeliśmy dokładny opis i znaczenie symboliki obrazu namalowanego na prośbę św. siostry Faustyny.
Dziękujemy wszystkim za wspólne pielgrzymowanie za czas modlitwy jak również czas radości życzliwości i poznawania pięknych miejsc, które pozostaną na długo nie tylko na fotografii, ale szczególnie w naszych sercach.